Spotkajmy się na III edycji targów CLEANING EXPO w Poznaniu!!! 22-23.10.2024 ->  

Organizator:

Branża czystości rozkwita w Poznaniu - pierwszy dzień targów Cleaning Expo 2023 już za nami!

Podziel się

55 firm z 4 krajów, 1723 m2 powierzchni, udział zwiedzających z zagranicy, atrakcyjny program wydarzeń towarzyszących - tak w skrócie prezentuje się dwukrotnie większa, tegoroczna edycja targów Cleaning Expo 2023. Rozpoczęte dziś w Poznaniu dwudniowe najważniejsze wydarzenie dla branży utrzymania czystości potrwa do 25 października. Podczas uroczystego otwarcia wręczono Złote Medale Grupy MTP dla najlepszych produktów. Z kolei stoiska, które zostały zaaranżowane ze szczególną wizją otrzymały Nagrodę Acanthus Aureus.

 

- Mimo, że to dopiero druga edycja targów CLEANING EXPO, dzięki bogatemu programowi merytorycznemu, Państwa profesjonalizmowi i eksperckości, wydarzenie osiągnęło już rangę największego spotkania branży utrzymania czystości w tej części Europy. – mówił we wtorek (24 października 2023) podczas otwarcia targów Cleaning Expo Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP.

Poznań – stolica nowoczesnych technologii dla sektora czystościowego

W ISSA jesteśmy zaangażowani w zmianę sposobu, w jaki świat postrzega sprzątanie. Nasze stowarzyszenie łączy ponad 10 500 członków na całym świecie: producentów, dostawców usług sprzątania, dystrybutorów, konsultantów, naprawdę wszelkiego rodzaju profesjonalistów zajmujących się sprzątaniem, a to, co robimy, to pomagamy każdemu z nich w rozwoju branży sprzątającej poprzez targi, wydarzenia edukacyjne, fora... Dokładnie to, co Cleaning Expo i Cleaning Forum robią tutaj i dokładnie to, co ma na celu - dać nam wszystkim platformę do łączenia się i uczenia się od siebie nawzajem. Wspólnie rozwijamy sprzątanie jako inwestycję w ludzkie zdrowie i środowisko – podkreślała Alexandra Goman, Inspektor ds. operacji instytucjonalnych, ISSA EMEA.

Poznań to od ponad stu lat miasto targów i międzynarodowych spotkań, które przyciąga wystawców i zwiedzających licznymi atrakcjami. Śmiało można stwierdzić, że stolica Wielkopolski to również stolica nowoczesnych technologii dla branzy utrzymania czystości. To tu spotykają się przedstawiciele najważniejszych instytucji branżowych oraz liderzy rynku, aby wspólnie debatować nad przyszłością branży i chwalić się swoimi najnowszymi osiągnięciami. Z kolei zwiedzający mają niepowtarzalną okazję, aby doświadczać innowacji na żywo i móc wdrażać gotowe rozwiązania w swoich przedsiębiorstwach.

- Polska branża czystościowa jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż nie tylko w kraju, ale i Europie i jak taka zasługuje na silna reprezentację na Świecie i wzorem lat poprzednich – największą imprezę targową w Europie Środkowej i Wschodniej. Pierwszy etap, wzmocnienie pozycji polskiej branży utrzymania czystości na świecie został zrealizowany w marcu tego roku , kiedy Związek Pracodawców Outsourcingu, będący kontynuatorem Związku Pracodawców Branży Czystościowe, wstąpił do Stowarzyszenia ISSA World. Drugi etap dzieje się właśnie w tej chwili. Rozpoczynające się dzisiaj targi Cleaning Expo i towarzyszące im Cleaning Forum przywracają na trwałe w polskim kalendarzu targi utrzymania czystości. – wspomniał w odczytywanym na ceremonii otwarcia liście Marek Kowalski, przewodniczący Federacji Przedsiębiorców Polskich.

Złote Medale i wyróżnienia wręczone

Tradycyjnie podczas gali otwarcia targów wręczono Złote Medale MTP. To nagroda dla innowacyjnych produktów i rozwiązań. To również kampania promocyjna nagradzanych firm, która zaczyna się na targach Grupy MTP. Jednym z głównych powodów udziału wystawców w konkursie jest rozpoznawalność i prestiż Złotego Medalu. Laureaci posługują się motywem nagrody w komunikacji skierowanej do kontrahentów, końcowych użytkowników i konsumentów, którzy z kolei traktują Złoty Medal jako ważną rekomendację zakupową. Kapituła postanowiła przyznać dziewięć medali targów Cleaning Expo 2023.

  1. BIOPUR – Profesjonalna Linia produktowa „F” funkcyjna - IMPEL S.A. - zgłaszający, KAPPA GROUP SP. Z O.O. – producent (Stoisko nr 9)
  2. Bucasan Hit P 921 - BUZIL POLSKA Sp. z o.o. - zgłaszający i producent (Stoisko nr 13)
  3. CZYSTADESKA - aseptyczno-higieniczna nakładka toaletowa - NOWA ŁYSKOWICZ Sp.j. - zgłaszający i producent (Stoisko nr 23)
  4. Micro Wet Duotex Recycled Mop - MICRO SYSTEM Marek Stefaniak- zgłaszający i producent (Stoisko nr 22)
  5. Szorowarka autonomiczna SC 75 - ASBIS POLAND Sp. Z o.o. - zgłaszający, Shanghai Gaussian Automation Technology Development Co., Ltd.- producent (Stoisko nr 8)
  6. Szorowarka B 50 W Bp - KARCHER Sp. z o.o. - zgłaszający i producent (Stoisko nr 44)
  7. Szorowarka do posadzek EMx 50 BT - CZYSTA POLSKA Waldemar Kupś - zgłaszający, Fimap S.P.A. – producent (Stoisko nr 15)
  8. SZOROWARKA KOMPAKTOWA KIRA B 50 - KARCHER Sp. z o.o. - zgłaszający i producent (Stoisko nr 44)
  9. Żel zapachowy do mycia i dezynfekcji sanitariatów - Zakłady Chemiczne EMICHEM P.P. Michał Mierzwa - zgłaszający, JAX PROFESSIONAL – producent (Stoisko nr 18)

Produkt CZYSTADESKA - aseptyczno-higieniczna nakładka toaletowa z firmy NOWA ŁYSKOWICZ Sp. j. oprócz uznania ekspertów zdobył także wyróżnienie w plebiscycie Złoty Medal Wybór Konsumentów. Z kolei firma MICRO SYSTEM Marek Stefaniak, producent produktu Micro Wet Duotex Recycled Mop otrzymała wyróżnienie Eco Prize - za najbardziej ekologiczny produkt pośród nagrodzonych.

Stoiska ze szczególną wizją

Nagrody „Acanthus Aureus” to tradycja imprez organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Celem konkursu jest nagradzanie stoisk wystawienniczych, których rozwiązania architektoniczne i graficzne sprzyjają realizacji strategii marketingowej firmy, kształtowaniu pozytywnego wizerunku firmy i tworzeniu atmosfery właściwej dla bezpośredniej komunikacji z klientem i z rynkiem. Na targach CLEANING EXPO 2023 nagrody Acanthus Aureus przyznano 5 firmom: LYRECO POLSKA S.A. (stoisko 7), IMPEL S.A. (stoisko 9), EMICHEM P.P. Zakłady Chemiczne Michał Mierzwa (stoisko 18), KARCHER Sp. z o.o. (stoisko 44), Czysta Polska Waldemar Kupś (stoisko 15).

CLEANING FORUM dla profesjonalistów

Na zwiedzających - przedstawicieli branży utrzymania czystości, już pierwszego dnia czekało mnóstwo atrakcji! Strefa konferencyjna i pokazowa tętniły życiem - a w nich prelekcje, pokazy, prezentacje sprzętu i fachowa wiedza.

Wśród kluczowych wydarzeń podkreślić należy Cleaning Forum, stanowiące kompendium wiedzy i dobrych praktyk dla profesjonalistów skupionych wokół rozwiązań istotnych w sektorze usług sprzątania. CLEANING FORUM to kompilacja wykładów, paneli dyskusyjnych, warsztatów, która dziś dotyczyła dwóch zasadniczych obszarów: profesjonalnego utrzymania czystości w szpitalu - element procesu leczenia pacjentów (przeprowadzona wraz  z partnerami: PFSz, ZPO, REKEEP, IMPEL, WCO) oraz zasad eksploatacji posadzek z wykładzin elastycznych, akceptowanych przez producentów, instalatorów, firmy usługowe i organizacje branżowe (przy czynnym udziale partnerów: Polskie Stowarzyszenie Posadzkarzy, TARKETT, FATRA, BUZIL, BRAVOS, KARCHER, MICROSYSTEM, Z-WATER, Makita).

 

Nowością tegorocznej edycji targów Cleaning Expo i konferencji Cleaning Forum 2023 jest arena pokazów – czyli część praktyczna. Podczas warsztatów z czyszczenia posadzek eksperci przedstawili wypracowane standardy i pokazali istotne różnice w odpowiednim zabezpieczaniu i czyszczeniu powierzchni posadzek. Strefa pokazowa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem przedstawicieli branży usług sprzątania, zapewniając kompleksową dawkę wiedzy i możliwość podniesienia swoich kompetencji.

 

Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości CLEANING EXPO potrwają do 25 października 2023 r. w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Fotogaleria: https://cleaningexpo.pl/pl/multimedia/ 

Program wydarzeń: https://cleaningexpo.pl/pl/program-wydarzen/ 

Katalog wystawców: https://cleaningexpo.pl/pl/dla-zwiedzajacych/wazne-informacje/katalog-wystawcow/ 

Już dzisiaj również warto zadbać o bilet: https://cleaningexpo.pl/pl/dla-zwiedzajacych/wazne-informacje/bilety/