Spotkajmy się na III edycji targów CLEANING EXPO w Poznaniu!!! 22-23.10.2024 ->  

Organizator:

Digitalizacja i cyfryzacja usług sprzątania podczas targów Cleaning Expo 2022

Podziel się

Cyfryzacja, wymiana danych, internet rzeczy (IoT), sztuczna inteligencja... Wydaje się, że są to pojęcia odległe od tematyki utrzymania czystości. Już 5 października 2022 w Poznań Congress Center pokażemy, że jest inaczej.

 

Polskie Stowarzyszenie Firm Sprzątających wraz z organizatorem targów Cleaning Expo 2022 przygotowuje wydarzenie towarzyszące, którego tematem będzie cyfryzacja w sektorze profesjonalnego utrzymania czystości.

Jednodniowe spotkanie (5.10.2022, start godz. 10.00) w formie Case Studies, dedykowane specjalistom z branży przedstawi:

  • oparte o sztuczną inteligencję rozwiązania pomagające w zwiększeniu efektywności pracy personelu liniowego (jak pracować mądrzej, a nie ciężej)
  • e-learning
  • zarządzanie flotą urządzeń czyszczących w oparciu o przesyłane dane
  • autonomiczne urządzenia czyszczące (roboty)
  • automatyzacja zamówień, zakupów i zarządzania relacjami z klientem

Wydarzenie będzie składało się z prezentacji rozwiązań oraz panelu dyskusyjnego, w którym porozmawiamy o przewidywanych kierunkach rozwoju technologii cyfrowych w branży czystościowej, szansach i ograniczeniach. Szczerze i bazując na praktyce polskiego rynku.

 

1. TORK VISION - TECHNOLOGIA SPRZĄTANIA OPARTEGO NA DANYCH

Prezentujemy uczestnika organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Firm Sprzątających konferencji poświęconej cyfryzacji w branży utrzymania czystości która będzie towarzyszyć Cleaning Expo - Targom Profesjonalnego Utrzymania Czystości (Poznań, 4-6 października 2022).

 


Zapraszamy na wystąpienie poświęcone technologii sprzątania opartego na danych. Wsłuchując się w opinie klientów, obserwując ich potrzeby i analizując rynek, stworzono rozwiązanie Tork Vision Sprzątanie, które pozwala pracować inteligentniej oraz osiągnąć zupełnie nowy poziom higieny i wydajność pracy ekip sprzątających.


Tork Vision Sprzątanie i inne innowacyjne rozwiązania, takie jak pierwsza na świecie usługa recyklingu ręczników papierowych są dowodem na to, że marka Tork podąża za rozwojem technologicznym i wyznacza trendy w branży profesjonalnego utrzymania czystości.


Tork jest dostawcą profesjonalnych rozwiązań do utrzymania higieny i czystości dla szerokiej grupy odbiorców: restauracji, placówek opieki zdrowotnej, biur, szkół oraz zakładów produkcyjnych. Dzięki wiedzy eksperckiej, funkcjonalnym produktom i polityce zrównoważonego rozwoju Tork jest liderem w swojej branży. Należąca do Essity marka dostarcza klientom rozwiązania w ponad 110 krajach.

2. CLEAN MODE - PIERWSZA WIELOJĘZYCZNA PLATFORMA E-LEARNINGOWA DEDYKOWANA BRANŻY SPRZĄTANIA

Kolejnym uczestnikiem organizowanej przez PSFS konferencji poświęconej cyfryzacji w branży utrzymania czystości która będzie towarzyszyć Cleaning Expo Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości jest firma Clean Mode. Zapraszamy na prelekcje  - to już 5.10.2022 o godzinie 10.00

 

Firma Clean Mode istnieje od dwóch lat i w tym czasie zdążyła zbudować pokaźny portfel produktów, do którego trafiło szerokie spektrum szkoleń oferowanych adresowanych dla branży cleaningowej, aktualnie przetłumaczone na wiele języków, w tym w polskim języku migowym.

Dzięki temu aktywnie buduje pozytywny wizerunek branży i osób w niej pracujących, również poza granicami naszego kraju.

Firma została założona przez dwóch specjalistów w swoich dziedzinach.

 

Tomasz Łuczak jest trenerem akredytowanym II stopnia Polskiej Izby Gospodarczej Czystości. Jest praktykiem i posiada gruntowne doświadczenie cleaningowe, również w zarządzaniu. Jego programy szkoleniowe są budowane od podstaw i opierają się na przekazywaniu sprawdzonej fizycznie wiedzy. Wojciech Kołakowski to praktyk sprzedaży. Skutecznie sfinalizował wiele rozmów handlowych. Obaj od ponad 10 lat ściśle związani są z branżą czystości. Połączenie ich wiedzy i zamiłowania do nowoczesnych technologii, zaowocowało stworzeniem produktów cyfrowych dla branży cleaningowej.

Czwarty kwartał 2022 będzie obfitował w wiele, bardzo ważnych dla branży nowości, z których każdy będzie przełomowy. I właśnie o nich, w kontekście cyfryzacji w branży cleaningowej w Polsce, usłyszycie Państwo podczas naszej konferencji.

 

3. FFM - MY. MACHINE - "INTERNET RZECZY" (IoT) ZARZĄDZANIE FLOTĄ MASZYN CZYSZCZĄCYCH

Następnym uczestnikiem konferencji poświęconej cyfryzacji w branży utrzymania czystości, organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Firm Sprzątających, jest Czysta Polska - przedstawiciel włoskiego producenta urządzeń czyszczących marki Fimap SpA. Fimap Fleet Management (FFM) to rozwiązanie z dziedziny "internetu rzeczy" (IoT). Tworzą je moduły zbierające istotne parametry pracy maszyn, system transmisji tych danych i działająca na różnych platformach aplikacja służąca ich prezentacji. Celem jest wsparcie zarządzania, monitorowanie sposobu użytkowania i wyłapywanie możliwych błędów co może ograniczyć interwencje serwisowe i przestoje.

 

Jeśli poszukujesz innowacyjnych i kompleksowych rozwiązań dedykowanych dla sektora czystości, to system Zarządzania Flotą Maszyn Sprzątających jest doskonałą propozycją! FFM (FIMAP Fleet Management) - system inteligentnego zarządzania flotą maszyn sprzątających można stosować poprzez portal internetowy FFM lub aplikację mobilną My.Machine. FFM umożliwia podłączonym do niego maszynom przesyłanie wszelkich informacji, za pomocą których możesz zwiększyć rentowność posiadania i eksploatacji floty. Zarządzanie maszynami sprzątającymi w systemie FFM pozwala na odbieranie wszystkich informacji dotyczących maszyn: gdzie są, jak pracują, jakie mają osiągi, jakie usterki, czy jak wygląda ich ślad środowiskowy. Dzięki temu ma się nad nimi pełną kontrolę.

 

4. Autonomiczne urządzenia czyszczące - roboty

ZAUBER to dynamicznie rozwijająca się marka na polskim rynku. W ofercie znajduje się szeroka gama maszyn czyszczących, a w tym AUTONOMICZNY ROBOT CZYSZCZĄCY TYTAN 4.0. I to właśnie przedstawiciele ZAUBER są kolejnymi panelistami na konferencji poświęconej cyfryzacji w branży utrzymania czystości, organizowanej 5 października w Poznaniu przez Polskie Stowarzyszenie Firm Sprzątających.

 

Firma Zauber Maszyny Czyszczące opowie o rozwiązaniach autonomicznych (robotach):

- czym jest autonomia urządzeń czyszczących ?

- w jakich obszarach maszyny te znajdują zastosowania ?

- w jaki sposób poruszają się po obiekcie ?

- czy maszyny mogą całkowicie zastąpić ludzi w realizacji procesów czyszczenia i sprzątania ?

- jak szybko zwraca się inwestycja w urządzenia autonomiczne ?

na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedzi już 5.10.2022 r. na konferencji PSFS.

Urządzenie Tytan 4.0 to w pełni autonomiczna maszyna szorująco-zbierająca. Skonfigurowana ze stacją dokującą staje się bezobsługowa. Stacja odpowiada za ładowanie baterii, opróżnienia zbiornika wody brudnej ( a także jego płukanie ) oraz napełnianie zbiornika wody czystej. Dzięki tym funkcjom konieczność obsługi przez pracownika zostaje ograniczona do minimum.

Tytan 4.0 jest urządzeniem, które do nawigacji nie potrzebuje instalowania dodatkowych znaczników na obiekcie. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom rozpoznaje przeszkody i dynamicznie je omija. Praca w środowisku w obecności ludzi, również nie jest problemem. Robot zatrzymuje się natychmiast, gdy pojawi się niespodziewanie przeszkoda, np. ktoś wtargnie przed robota. Urządzenie zostało tak skonstruowane, aby móc mieścić się w wąskie przejazdy, a możliwość obrócenia się wokół własnej osi, pozwala zawrócić w wąskich korytarzach. Rozpozna i bezpiecznie ominie również przeszkody przezroczyste oraz taśmy odgradzające.

Tytan 4.0 to nie tylko urządzenie, które pracuje w trybie autonomicznym, ale również w manualnym (może spełniać rolę standardowej maszyny czyszczącej).

Tytan 4.0 – Zmieniaj świat. Potrafisz.

 

Zapraszamy do udziału, zachęcamy również do odwiedzenia stoiska PSFS na targach CLEANING EXPO Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości - Poznań Congress Center, poziom 1, stoisko nr 37.

CASE STUDIES - DIGITALIZACJA I CYFRYZACJA W SEKTORZE PROFESJONALNEGO UTRZYMANIA CZYSTOŚCI (organizator - Polskie Stowarzyszenie Firm Sprzątających) - 5.10.2022 r., godz. 10.00, POZNAŃ CONGRESS CENTER, POZIOM 1, SALA KONFERENCYJNA 1C.