Spotkajmy się na III edycji targów CLEANING EXPO w Poznaniu!!! 22-23.10.2024 ->  

Organizator:

Drugi dzień targów CLEANING EXPO 2022 - siła spotkań na żywo!

Podziel się

CLEANING EXPO – Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości, to miejsce spotkań producentów i dystrybutorów sprzętu, środków chemicznych i wyposażenia służącego utrzymaniu czystości z właścicielami i pracownikami firm sprzątających, przedstawicielami sektora transportowego (lotnisk i kolei), właścicielami i administratorami obiektów: handlowych, medycznych, instytucjonalnych, przemysłowych, hotelarskich, gastronomicznych, sportowych czy edukacyjnych.

Tegoroczne wydarzenie prezentowało najnowszą ofertę produktową, technologiczną i usługową blisko 30 firm z branży cleaningowej z Polski i zagranicy. Dwa dni targów Cleaning Expo w Poznaniu obfitowały w innowacyjne rozwiązania oraz merytoryczne panele dyskusyjne podejmujące najbardziej aktualną problematykę tego sektora.

Profesjonalnie przygotowana, kompleksowa ekspozycja, jak również wydarzenia towarzyszące przyciągnęły dziś do Poznania sporą liczbę specjalistów. Wszystkie stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem, a sale, w których odbywały się konferencje, były wypełnione słuchaczami z branży.

- Siłą targów CLEANING EXPO jest kreowanie przestrzeni spotkań na żywo i prezentacji najnowszych technologii i trendów dla przemysłu profesjonalnego utrzymania czystości. Testowanie produktów, możliwość zobaczenia innowacyjnych rozwiązań, porównania oferty różnych wystawców, czas na negocjacje – specyfiki targów nie sposób przełożyć na dostępne narzędzia online. Nie sposób też oddać klimatu spotkań i wydarzeń towarzyszących wystawie – podkreśla Witold Lipiński, Project Manager targów CLEANING EXPO.

W środę, 5 października – w drugi i zarazem ostatni dzień targów CLEANING EXPO, bardzo intensywnie zapowiadał się program wydarzeń.

Dużą frekwencją cieszyła się konferencja CLEANING FORUM, zorganizowana przez firmę Cleaning Consulting. W trakcie spotkania poruszona została problematyka zrównoważonego rozwoju w profesjonalnych usługach utrzymania czystości, nowych wyzwań w certyfikacji branżowej firm sprzątających, omówiono także plusy i minusy dotyczące digitalizacji branży i stosowania innowacyjnych rozwiązań. Na zakończenie, podczas dyskusji panelowej grono znakomitych prelegentów, biorąc pod uwagę nową rzeczywistość, próbowało odpowiedzieć na pytanie, w którym kierunku zmierza branża utrzymania czystości?

Równie ważnym wydarzeniem było seminarium przygotowane przez Polskie Stowarzyszenie Firm Sprzątających, podczas którego wybitni eksperci podzielili się z uczestnikami doświadczeniem w obszarze dobrych praktyk we wdrażaniu rozwiązań opartych o technologie cyfrowe (internet, AI, IoT, itp.), które zmieniają oblicze i sposób pracy w branży utrzymania czystości. W prezentacjach wzięli udział partnerzy wydarzenia: Tork (system Vision Cleaning), Fimap (system zarządzania flotą maszyn, które raportują dane na temat swojej pracy w czasie rzeczywistym poprzez gsm / internet), Clean Mode (kursy e-learningowe z profesjonalnego sprzątania), Zauber (autonomiczne maszyny czyszczące - roboty). Podsumowaniem spotkania była wspólna dyskusja, której celem było uzyskanie odpowiedzi na istotne kwestie, nurtujące przedstawicieli branży cleaningowej:  Jak przekonać pracowników do rozwiązań wykorzystujących technologie cyfrowe? Jakie jest ich nastawienie do tych technologii? Jakie obawy wyrażają klienci w rozmowie o wdrożeniach? Jak spodziewane spowolnienie gospodarcze wpłynie na rozwój technologii cyfrowych w branży utrzymania czystości w Polsce? Czy w perspektywie najbliższych lat roboty / sztuczna inteligencja zastąpią pracę ludzi? Przedstawione w trakcie trwania seminarium PSFS rozwiązania cyfrowe mają za zadanie optymalizować procesy sprzątania i pracę personelu liniowego. Zastosowanie automatyzacji i digitalizacji może wspierać efektywność usług, ale filarem będzie zawsze dobrze wyszkolony pracownik.

 

CLEANING EXPO 2022 – WEJDŹ W CZYSTY ŚWIAT BIZNESU!