Spotkajmy się na III edycji targów CLEANING EXPO w Poznaniu!!! 22-23.10.2024 ->  

Organizator:

Intensywny ostatni dzień targów CLEANING EXPO 2023!

Podziel się

Targi Cleaning Expo 2023 odpowiadają na oczekiwania przedstawicieli branży utrzymania czystości. Przestrzeń ekspozycyjna drugiego (i zarazem ostatniego) dnia targów tętniła życiem, a program wydarzeń zapewnił uczestnikom ogromną dawkę specjalistycznej wiedzy i możliwości networkingu.

CLEANING EXPO – Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości, to jedyne takie w Polsce miejsce spotkań producentów i dystrybutorów sprzętu, środków chemicznych i wyposażenia służącego utrzymaniu czystości z właścicielami i pracownikami firm sprzątających, przedstawicielami sektora transportowego (lotnisk i kolei), właścicielami i administratorami obiektów: handlowych, medycznych, instytucjonalnych, przemysłowych, hotelarskich, gastronomicznych, sportowych czy edukacyjnych.

Poznań integruje

- W branży utrzymania czystości obecnie zauważalne są kluczowych trendy, takie jak: wzrost świadomości higieny i bezpieczeństwa, rosnące zainteresowanie ekologią, oraz dynamiczny rozwój technologii, zwłaszcza automatyzacji i sztucznej inteligencji. Firmy skupiają się na dostarczaniu bardziej ekologicznych rozwiązań, wykorzystują innowacyjne technologie, a także oferują specjalistyczne usługi dopasowane do rosnących oczekiwań rynku. To wszystko można zaobserwować w Poznaniu podczas tegorocznego święta branży utrzymania czystości – czyli targach Cleaning Expo i konferencji Cleaning Forum. Zarówno organizacja takiego wydarzenia, jak i uczestnictwo w nim przedstawicieli rynku ma potężny wpływ na rozwój sektora utrzymania czystości, wspierając zarówno wzrost gospodarczy firm, jak i postęp w dziedzinie nowoczesnych rozwiązań i technologii stosowanych w branży. – podsumowuje drugi dzień Cleaning Expo Witold Lipiński – Project Manager tego wydarzenia.

Cieszy fakt, że Poznań jest tak licznie odwiedzany, i przyciąga kontrahentów z kraju, jak i z zagranicy. W ramach targów CLEANING EXPO 2023 swoją najnowszą ofertę prezentowało 55 firm z 4 państw na łącznej powierzchni 1723 m2. Udział w targach pozwala monitorować działania konkurencji, obserwować trendy rynkowe i dostosowywać swoje strategie biznesowe w zależności od zmieniającego się otoczenia.

 

Interaktywne pokazy

Środa – 25 października 2023 była niezwykle aktywnym dniem w Poznań Congres Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kontynuowana była konferencja Cleaning Forum rozpoczęta dzień wcześniej – znana do tej pory formuła eksperckich dyskusji została wzbogacona o część praktyczną - czyli warsztaty live z wykorzystaniem techniki audio-wizualnej do prezentacji pokazów szerokiemu gronu odbiorców.

W ramach pierwszego panelu poruszono tematykę: Jak czyścić łazienki w obiektach użyteczności publicznej aby sprostać wymaganiom estetycznym, sanitarnym i kosztowym. Na scenie głównej paneliści: Karolina Jóźko z Tork Polska oraz Jakub Sosnowski z Buzil Polska wraz z prowadzącą Jolantą Sergot-Kowalską omawiali kluczowe aspekty oraz najnowsze trendy w kwestii utrzymania czystości w toaletach i łazienkach. Następnie odbyła się część szkoleniowa – profesjonalne warsztaty z czyszczenia toalet, których głównym celem było pokazanie, jak efektywnie czyścić - żeby nie zniszczyć armatury łazienkowej. Partnerami pokazów były firmy: TORK, BUZIL, Tenrent (TCS).

 

Nie lada gratką dla miłośników automatyzacji i robotyzacji okazały się wyścigi robotów sprzątających. Na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni – torze przeszkód, zgłoszone maszyny autonomiczne wystawców targów CLEANING EXPO ( Kärcher, AROS, i-team Polska, Makita) musiały przejechać wyznaczoną trasą i wyczyścić określoną powierzchnię. W obecności widzów przedstawiciele firm programowali swoje urządzenia (mapowanie), a uczestnicy wydarzenia sami mogli ocenić funkcjonalność robotów sprzątających i wybrać swojego faworyta. W głosowaniu publiczności tytuł najlepszej maszyny zyskała marka Kärcher.

 

Utrzymanie terenów zieleni w czasach zmieniających się wymagań klientów i zmian klimatycznych – to temat panelu zamykającego konferencję Cleaning Forum 2023. Po interesującej dyskusji uczestnicy wydarzenia przenieśli się na teren otwarty przed budynkiem PCC, gdzie odbyły się warsztaty i testy sprzętu służącego do pielęgnacji terenów zielonych i przyległych od firm: Karcher oraz Makita. Makita, globalny producent i dostawca profesjonalnych elektronarzędzi, zaprezentował szeroką gamę maszyn akumulatorowych XGT 40V do zastosowań profesjonalnych, między innymi kosy, kosiarki, sekatory, dmuchawy, zestawy wielofunkcyjne. Z kolei Karcher postawił na prezentację urządzenia komunalnego Municipal, gotowego utrzymać teren zewnętrzny w doskonałym stanie o każdej porze roku - NOŚNIK NARZĘDZI MIC 35. Na co dzień lekka i zwrotna zamiatarka chodnikowa, zimą sprawnie odśnieża i posypuje, latem kosi i zbiera trawę, myje, a nawet szoruje przestrzenie reprezentacyjne.

 

 

Kluczowe rozmowy

W ramach tegorocznej odsłony targów Cleaning Expo 2023 zarząd Polskiego Stowarzyszenia Firm Sprzątających przygotował jednodniowe spotkanie w formie Case Studies, poświęcone działalności małych i średnich firm z branży utrzymania czystości, na które złożyły się prezentacje zaproszonych gości i dyskusja uczestników z udziałem publiczności. W wydarzeniu pt. "Jak zarobić duże pieniądze będąc małą firmą?", bazującym na praktyce polskiego rynku, udział wzięli przedstawiciele firm: CLEAN MODE, BUZIL, HAZAY BIKES, CITY MEDIA SOLUTIONS, CLEANTEC, QUICK CLEAN, O WIELE LEPIEJ, którzy poruszyli m.in. kwestie: Firma jako całość - dlaczego najważniejszy jest pracownik?; Jak utrzymać i rozwinąć firmę sprzątającą w czasach rosnącej konkurencji i spadającej mocy nabywczej; Jak zorganizować dostawę sprzętu do klienta i czy rowery cargo mogą usprawnić funkcjonowanie firm sprzątających?; Czy w dobie globalizacji i coraz większych sieci sprzedaży można w ogóle jako mniejszy biznes skutecznie konkurować i działać z sukcesem? Bardzo liczna frekwencja, ogrom zainteresowania i dziesiątki przeprowadzonych rozmów dały organizatorom przekonanie o potrzebie tego typu działań edukacyjnych na rzecz firm sprzątających, zwłaszcza tych działających lokalnie.

 

 

Dwudniowe Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości CLEANING EXPO 2023 wraz z konferencją CLEANING FORUM już się oficjalnie zakończyły. Zapraszamy na trzecią edycję wydarzenia: 22-23.10.2024 r. w Poznań Congress Center na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.