Spotkajmy się na III edycji targów CLEANING EXPO w Poznaniu!!! 22-23.10.2024 ->  

Organizator:

Kärcher pięciokrotnie nagrodzony na targach CLEANING EXPO 2023 w Poznaniu

Podziel się

Obecność firmy Kärcher była bardzo mocno zauważalna podczas Targów Profesjonalnego Utrzymania Czystości CLEANING EXPO, które odbyły się 24 i 25 października w Poznaniu. Podczas wydarzenia marka zaprezentowała nowości - urządzenia: szorowarkę kompaktową KIRA B 50 oraz szorowarkę B 50 W Bp. Oba produkty zostały nagrodzone Złotymi Medalami Grupy MTP. Ponadto Kärcher otrzymał dwa wyróżnienia - statuetkę Acanthus Aureus za nowoczesną i ciekawą zabudowę targową oraz jubileuszową z okazji 30-lecia istnienia marki na polskim rynku. Marka Kärcher zyskała także najwięcej głosów publiczności wygrywając tym samym w wyścigach robotów sprzątających!

 

Targi CLEANING EXPO to jedno z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Kärcher, jako lider rynku, zaangażował się nie tylko w udział w imprezie wystawienniczej, lecz także w część merytoryczną towarzyszącą Targom.

- Jest to profesjonalne wydarzenie, które poza częścią wystawienniczą, zapewnia nam możliwość networkingu i nawiązywania wartościowych relacji biznesowych z osobami z branży BSC - podkreśla Paulina Szewczyk, przedstawiciel firmy Kärcher.

Filozofia Kärcher brzmi: ludzie czerpią korzyści z innowacji. Firma ma odwagę wkraczać na nowy grunt, a także robić rzeczy zamiast tylko o nich opowiadać. Niniejsza filozofia skutkuje w rozwiązaniach o przekonującej wydajności, jakości, a także obsłudze stwarzającej przewagę nad konkurencją na rynku. Dzieje się tak dlatego, że dla Kärcher czystość jest największym wyzwaniem na świecie. Takie podejście do rozwoju branży utrzymania czystości poskutkowało wyjątkowym zaangażowaniem firmy Kärcher w działania podczas targów Cleaning Expo 2023 w Poznaniu. Firma została Złotym Partnerem konferencji Cleaning Forum, biorąc aktywny udział w poszczególnych panelach i pokazach wydarzenia:

  • 24.10.2023, godz. 13:45 - 15:15  CLEANING FORUM - "Zasady eksploatacji posadzek z wykładzin elastycznych, akceptowane przez producentów, instalatorów, firmy usługowe i organizacje branżowe” - wykład plus część praktyczna: arena pokazów - czyszczenie posadzek

  • 25.10.2023, godz. 11:45  CLEANING FORUM - "Wyścigi robotów sprzątających"

  • 25.10.2023, godz.13:30 - 15:00 CLEANING FORUM - "Utrzymanie terenów zieleni w czasach zmieniających się wymagań klientów i zmian klimatycznych"

Przedstawiciel firmy - Bartosz Zieliński, podzielił się swoim doświadczeniem na konferencji Cleaning Forum i jako ekspert brał udział w jednym z paneli dyskusyjnych na temat utrzymania terenów zieleni w czasach zmieniających się wymagań klientów i zmian klimatycznych. Po interesującej rozmowie na scenie głównej uczestnicy wydarzenia przenieśli się na teren otwarty przed budynkiem PCC, gdzie odbyły się warsztaty i testy sprzętu służącego do pielęgnacji terenów zielonych i przyległych. Firma Kärcher postawiła na prezentację urządzenia komunalnego Municipal, gotowego utrzymać teren zewnętrzny w doskonałym stanie o każdej porze roku - NOŚNIK NARZĘDZI MIC 35. Na co dzień lekka i zwrotna zamiatarka chodnikowa, zimą sprawnie odśnieża i posypuje, latem kosi i zbiera trawę, myje, a nawet szoruje przestrzenie reprezentacyjne.

 

 

Nie lada gratką dla miłośników automatyzacji i robotyzacji podczas targów Cleaning Expo 2023 okazały się wyścigi robotów sprzątających. Na specjalnie zaaranżowanej przestrzeni – torze przeszkód, zgłoszone maszyny autonomiczne wystawców targów CLEANING EXPO (Kärcher, AROS, i-team Polska, Makita) musiały przejechać wyznaczoną trasą i wyczyścić określoną powierzchnię. W obecności widzów przedstawiciele firm programowali swoje urządzenia (mapowanie), a uczestnicy wydarzenia sami mogli ocenić funkcjonalność robotów sprzątających i wybrać swojego faworyta. W głosowaniu publiczności tytuł najlepszej maszyny zyskała marka Kärcher z autonomicznym robotem czyszczącym KIRA B 50.

 

Prezentowane na stoisku targowym w Poznaniu i nagrodzone Złotymi Medalami szorowarki to tegoroczne nowości w portfolio marki, które swoją zaawansowaną technologią wznoszą utrzymanie czystości w przemyśle, handlu, magazynowaniu czy logistyce na wyższy poziom.

Pojawienie się w portfolio firmy Kärcher robota czyszczącego do zastosowań profesjonalnych to wyraz kompleksowego i opartego o autonomiczne technologie podejścia. KIRA B50 to autonomiczny robot czyszczący do użytku profesjonalnego, którego zaawansowana technologia sprawdzi się na różnych powierzchniach i w różnych branżach m.in. w supermarketach, galeriach handlowych czy lotniskach. KIRA B50 nie tylko dokładnie odpowiada na potrzeby klientów, lecz także rewolucjonizuje profesjonalne utrzymanie czystości na większych i mniejszych powierzchniach.

Druga z wyróżnionych maszyn, czyli nowa kompaktowa szorowarka B50 W Bp wyróżnia się nie tylko ciekawym designem, lecz także właściwą dla producenta jakością i solidnością wykonania. Głowica szorująca oraz belka ssąca zostały wykonane z wytrzymałego, odlewanego aluminium, co zapewnia doskonałe zasysanie na strukturalnych powierzchniach. Jednodyskowa głowica szorująca D51 zapewnia możliwość szybkiego mycia bez potrzeby dodatkowej pracy osób sprzątających. Prowadzone ręcznie urządzenie jest zasilane 80 Ah litowo-jonowym akumulatorem, który pozwala na użytkowanie szorowarki przez długi czas.