Spotkajmy się na II edycji targów CLEANING EXPO w Poznaniu!!! 24-25.10.2023 ->  

Organizator:

Najbardziej wydajna na rynku koncepcja mikrowłókien - Micro System DUOTEX na targach Cleaning Expo 2022!

Podziel się

Firma Micro System z dumą inwestuje duże środki w ciągłe badania i rozwój, czego efektem jest m.in. unikalna technologia Duotex®. Koncentruje się na ergonomii, jakości czyszczenia, ekonomii i środowisku. Celem jest zaoferowanie klientom nowej, przyjaznej dla środowiska koncepcji czyszczenia z mikrotechnologią Duotex®, która sprawia, że sprzątanie jest bardziej wydajne, zrównoważone i bardziej przyjazne dla środowiska.

 

Nowa ekologiczna koncepcja czyszczenia z innowacyjną technologią Duotex, która sprawia, że ​​czyszczenie jest bardziej efektywne przy niższych kosztach. Micro System to unikalna produkcja tekstyliów od surowego włókna do produktu końcowego.

Duotex® posiada najszerszą na rynku koncepcję mikrowłókien z Nordic Ecolabel. Split Duotex® to jeden z sekretów, dlaczego produkty firmy Micro System są najbardziej wydajne na rynku, o najwyższej jakości i optymalnej ergonomii.

Maksymalna zdolność czyszczenia

Celem Micro System jest stworzenie najbardziej wydajnej na rynku koncepcji mikrowłókien. Produkty tekstylne Duotex® są testowane zarówno wewnętrznie, jak i przez niezależne instytuty. Test wykonywany jest na różnych rodzajach powierzchni podłogowych z różnymi rodzajami zabrudzeń. Pokazują, jak skutecznie mopy oczyszczają powierzchnię z brudu i bakterii. Niezależne testy pokazują, że tkaniny Duotex® absorbują 99,9% bakterii MRSA za jednym razem podczas czyszczenia na sucho i na mokro bez użycia środków chemicznych.

Cała produkcja Duotex®, od włókien syntetycznych po gotowe produkty, odbywa się w fabrykach w Polsce. Od początku działalności Micro System w 1996 roku firma współpracuje z Polskim Instytutem Włókiennictwa. Ta współpraca daje niepowtarzalną szansę na utrzymanie, ale także dalszy rozwój wysokiej jakości produktów. Produkty posiadają certyfikat ISO 9001 i obecnie są eksportowane do ponad 30 krajów. 

Jakość i gwarancja

Oprócz ISO 9001 firma posiada własne, przygotowane kontrole jakości, aby zapewnić wysoką jakość. Wszystkie tkaniny Duotex® zostały opracowane tak, aby wytrzymać długotrwałe użytkowanie. Micro System gwarantuje co najmniej 500 cykli użytkowania przy zachowaniu zdolności czyszczenia. 

W unikalnym procesie produkcyjnym mikrowłókno dzielone jest za pomocą pary zamiast chemikaliów. Proces ten jest nie tylko przyjazny dla środowiska, ale także sprawia, że ​​włókna są trwałe. To dzięki tej technologii firma może produkować ściereczki i mopy, które składają się w 100% z rozszczepionych włókien. Produkty są niezwykle skuteczne i mają doskonałą chłonność.

Przyszłościowa koncepcja środowiskowa Duotex®

Wszystkie produkty i akcesoria Micro System produkowane są w fabrykach w Polsce, co zapewnia krótki dystans transportu do klientów.

Produkty Micro Systems jako pierwsze zostały zatwierdzone zgodnie z kryteriami Nordic Ecolabel w wersji 2.0. Koncepcja Duotex® opiera się na myśleniu o środowisku, od rozwoju i produkcji do gotowego produktu przy minimalnym wpływie na środowisko. Obecnie firma oferuje jedną z najszerszych na rynku koncepcji mikrowłókien z produktami oznaczonymi Nordic Ecolabel.

 

Technologia Duotext - Wystarczy dodać wodę

Technologia Duotex® to jeden z sekretów, dlaczego produkty z mikrofibry Micro System są najbardziej wydajne na rynku, charakteryzują się najwyższą jakością i optymalną ergonomią.

Micro System inwestuje duże środki w ciągłe badania i rozwój, czego efektem jest między innymi unikalna technologia Duotex®. Stawia na ergonomię, jakość czyszczenia, ekonomię i środowisko.

Celem jest oferowanie przyjaznej dla środowiska i wysokiej jakości koncepcji czyszczenia, która sprawia, że jest ono bardziej wydajne przy niższych kosztach.

Niezależne testy pokazują, że tkaniny Duotex® redukują 99,9% bakterii MRSA za jednym razem, zarówno przy czyszczeniu na sucho, jak i na mokro, bez użycia środków chemicznych.