Spotkajmy się na III edycji targów CLEANING EXPO w Poznaniu!!! 22-23.10.2024 ->  

Organizator:

Polska Federacja Szpitali (PFSz) - patronem branżowym targów Cleaning Expo i konferencji Cleaning Forum!

Podziel się

Z przyjemnością ogłaszamy, że w gronie tegorocznych patronów Targów Cleaning Expo oraz konferencji Cleaning Forum jest Polska Federacja Szpitali (PFSz).

Polska Federacja Szpitali (PFSz) jest ogólnopolską organizacją pracodawców zrzeszającą Szpitale niezależnie od ich struktury własnościowej, wielkości, profilu specjalistycznego, lokalizacji czy modelu działania.

PFSz zrzesza bezpośrednio ponad 250 Szpitali, a poprzez członkostwo pośrednie albo porozumienia z lokalnymi oraz sektorowymi związkami Szpitali funkcjonuje jako organizacja parasolowa w sumie dla około ponad 500 Szpitali. Atut PFSz stanowi także spora grupa członków wspierających: liczących się firm krajowych i międzynarodowych, ekspertów systemu ochrony zdrowia oraz ambasadorów PFSz.

 

Polska Federacja Szpitali (PFSz) zaprasza na konferencje poświęconą  PROFESJONALNEMU UTRZYMANIU CZYSTOŚCI W SZPITALU JAKO PROCESIE LECZENIA PACJENTÓW – OGRANICZENIE ZAKAZEŃ SZPITALNYCH, która odbędzie się 24 października o godz. 11.00 w PCC Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich podczas Targów Cleaning Expo 2023 w Poznaniu.

Pandemia COVID-19 przywróciła właściwe znaczenie słowu higiena i czystość. Zmieniła sposób, w jaki postrzegamy naszą osobistą odpowiedzialność za zdrowie i dobre samopoczucie. Przede wszystkim zmieniła sposób, w jaki postrzegamy czystość. Standardy, które mieliśmy do tej pory, okazały się niewystarczające.

Zdrowie publiczne stało się nagle centrum uwagi. Wszyscy zobaczyli, że czyste ręce, powierzchnie, powietrze to warunek, który wymiernie redukuje ryzyko zakażenia. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie branża profesjonalnego utrzymania czystości doświadczyła fundamentalnych zmian. Dostała wyjątkowa okazję do zademonstrowania swojej wartości i wywarta duży wpływ na bezpieczeństwo w szpitalach w całym kraju.

Nikt z branży profesjonalnego utrzymania czystości nie ma wątpliwości, że praca w szpitalu jest szczególnie trudna i odpowiedzialna. Mówimy tu nie tylko o czystości wizualnej, a o czystości na poziomie mikrobiologicznej, dezynfekcji, sterylizacji.

Wszyscy musimy mieć świadomość, że od pracy, która wykonujemy może zależeć czyjeś życie, a na pewno proces zdrowienia. Szpitale muszą być bezpiecznym miejscem!

Aby tak było, managerowie odpowiedzialni za ten sektor w szpitalach powinni zmienić swoje podejście do utrzymania czystości. To nie tylko niepotrzebny koszt w i tak już trudnej sytuacji finansowej szpitali. To bardzo często narzędzie do ograniczenia dużej częsci kosztów zakażeń szpitalnych, tym bardziej, że tylko wspólna praca nad zmianami w tym zakresie przyniesie pożądany efekt.

Kapituła „,Gwaranta Czystości i Higieny” przygotowała i wdrożyła nowy produkt – certyfikat „Gwarant Czystości i Higieny – Profesjonalne utrzymanie czystości w szpitalu”. Certyfikacja ta ma być narzędziem dla dyrekcji szpitali, aby do minimum ograniczyli ryzyko zatrudnienia podmiotów, których wiedza, doświadczenie i możliwości finansowe nie gwarantują prawidłowo wykonanej usługi.

Do dyskusji podczas konferencji CLEANING FORUM zaprosiliśmy praktyków, ekspertów każdej ze stron zainteresowanych zmianami w tym zakresie. Ze szczególną przyjemnością posłuchamy opinii zamawiających – przedstawiciela Federacji Szpitali Polskich; lekarza specjalistę zakażeń szpitalnych; osoby odpowiedzialne za utrzymanie szpitali zarówno w systemie „in house” jak i outsourcingu, eksperta ISSA-The Worldwide Cleaning Industry Association. Moderatorem tej dyskusji będzie Jola Sergot-Kowalska - wieloletni biegły sądowy, ekspert, autorka branżowych książek i artykułów.