Spotkajmy się na III edycji targów CLEANING EXPO w Poznaniu!!! 22-23.10.2024 ->  

Organizator:

STOCKMEIER Chemia w Polsce wystawcą na targach Cleaning Expo 2022!

Podziel się

Grupa STOCKMEIER obejmuje dziś przedsiębiorstwa działające w obszarze produkcji, dystrybucji i usługodawstwa w ramach sektora chemicznego. Firma dostarcza profesjonalną chemię do mycia i dezynfekcji dla całego przemysłu rolno-spożywczego, surowce do przemysłu kosmetycznego oraz do chemii gospodarczej, aromaty, dodatki do żywności, AdBlue® oraz chemię specjalną. Z pełną ofertą będzie można zapoznać się już na początku października podczas targów Cleaning Expo 2022 w Poznaniu!

Grupa STOCKMEIER to firma rodzinna z ponad 90-letnim doświadczeniem

Grupa STOCKMEIER obejmuje dziś przedsiębiorstwa działające w obszarze produkcji, dystrybucji i usługodawstwa w ramach sektora chemicznego. Łącznie produkowanych jest ponad 26 000 produktów, sprzedawanych do ponad 30 000 klientów na całym świecie.

Grupa STOCKMEIER powstała na silnych fundamentach firmy rodzinnej. Od ponad 90 lat siłę napędową stanowi idea zrównoważonego umacniania przedsiębiorstwa dla jego długotrwałego sukcesu. Firma przekształciła się z regionalnej firmy handlowej w międzynarodową grupę zatrudniającą ponad 1300 pracowników w 45 lokalizacjach na całym świecie.

 

W 2005 roku Grupa STOCKMEIER rozpoczęła działalność na terenie Polski poprzez uruchomienie Stockmeier Chemia Sp. z o. o. i Spółka Sp. K. z siedzibą w Katowicach. Po ponad 6 latach działalności, realizując ambitne plany rozwojowem, zarówno w obszarze gotowych produktów myjąco-dezynfekcyjnych, jak również surowców chemicznych, firma przeniosła swoje biuro do Poznania. Współpracę z klientami Stockmeier opiera na długotrwałych, partnerskich relacjach z klientami oraz dostawcami. Dostrzegając potrzeby klientów, firma zajmuje się dystrybucją produktów chemicznych,  jak również produkcją i rozwojem produktów specjalnych na zamówienie indywidualne. Pracownicy grupy Stockmeier gwarantują spełnienie najwyższych wymagań jakościowych oraz kompleksową obsługę. Firma dostarcza profesjonalną chemię do mycia i dezynfekcji dla całego przemysłu rolno-spożywczego, surowce do przemysłu kosmetycznego oraz do chemii gospodarczej, aromaty, dodatki do żywności, AdBlue®  oraz chemię specjalną.

 

Oferta – firma dostarcza produkty chemiczne do wielu zastosowań:

1. Kwasy, zasady i produkty sypkie

Surowce podstawowe - Szeroki wybór produktów od A do Z

Stockmeier sprzedaje standardowe i specjalistyczne produkty chemiczne. Należą do nich kwasy, zasady, rozpuszczalniki i produkty sypkie. Dla klientów specjaliści z firmy poszukują produktów najwyższej jakości oraz spełniających ich specyficzne wymogi. Stockmeier jest niezależnym dystrybutorem, dlatego może przedstawiać klientom wiele substytutów i alternatywnych produktów, a także wysoką niezawodność dostaw.

 

2. Chemia gospodarcza i przemysłowa

Detergenty i środki czyszczące - Surowce do wielu zastosowań

Detergenty i środki czyszczące są używane codziennie w każdym gospodarstwie domowym, a także w zakładach przemysłowych. Ze względu na szeroki zakres zastosowań, Stockmeier Chemia oferuje obszerny wybór wysokiej jakości surowców do produkcji detergentów i środków czyszczących. 

Niezależnie od tego, czy chodzi o zmiękczacze wody, detergenty, przemysłowe środki czyszczące czy środki dezynfekujące, Stockmeier Chemia posiada w asortymencie szeroką gamę wyjątkowych surowców, które są wydajne i bezpieczne. Ponadto, firma oferuje profesjonalne doradztwo techniczne, optymalizację receptur produktów, szeroki wybór surowców oraz substancji aktywnych.

 

3. Kosmetyki

 Kosmetyki - Wysokiej jakości produkty i profesjonalne porady

Stockmeier Chemia oferuje szeroką paletę wyjątkowych surowców dla sektora kosmetycznego i higieny osobistej. Firma współpracuje z renomowanymi producentami surowców i substancji aktywnych z całego świata, ceni długotrwałą współpracę opartą na partnerskich relacjach.

Odpowiadamy na indywidualne potrzeby naszych klientów i służymy również technicznym wsparciem. Nasz profesjonalny

 

4. Dodatki do żywności

Dodatki do żywności - Wyjątkowe receptury dla niepowtarzalnego smaku

Pierwsze doznanie smaku ulubionych potraw jest czymś, co pamiętamy przez resztę naszego życia. Nowe smaki łączą się z emocjami, tworząc nowe doświadczenia każdego dnia. Dobrze dobrana kompozycja wyróżnia produkt na rynku, a ostatecznie wpływa na zadowolenie naszych klientów.

STOCKMEIER Food GmbH & Co. KG, z siedzibą w Herford w Nadrenii Północnej-Westfalii, koncentruje się głównie na opracowywaniu i wytwarzaniu środków aromatyzujących do produktów spożywczych. Z pasją tworzy produkty dostosowane do potrzeb i wymagań klientów, czyniąc to z dużym entuzjazmem oraz z ogromnym doświadczeniem. Oprócz usług produktowych i jakości "Made in Germany" poziom zaangażowania każdego z pracowników firmy odgrywa kluczową rolę w zarządzaniu relacjami z klientami i zapewnieniu ciągłego sukcesu.

W ścisłej współpracy z kontrahentami specjaliści Stocmeier pracują nad aromatami oraz recepturami, które w pełni odpowiadają ich oczekiwaniom i potrzebom.

 

5. Profesjonale środki czyszczące

 Profesjonale środki czyszczące - Wyjątkowe partnerstwo od ponad 90 lat

Bezpieczeństwo i wysoka jakość żywności – to priorytet, którym firma STOCKMEIER Chemia kieruje się przy tworzeniu zintegrowanych programów higieny, począwszy od sektora produkcji rolnej, przez przetwórstwo spożywcze, po gastronomię.

  • Produkcja rolna

Produkcja rolna, gdzie higiena stanowi jeden z głównych filarów zarządzania jakością i zyskownością gospodarstwa, to obszar intensywnej aktywności w poszukiwaniu najnowszych rozwiązań. Stockmeier Chemia oferuje wysoko skoncentrowane preparaty do utrzymania wysokich standardów higieny we wszystkich obiektach hodowlanych i uprawowych, jak również produkty, które zapobiegają infekcjom w stadzie i poprawiają zdrowie zwierząt.

  • Przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy wymaga najwyższej troski i odpowiedzialności. Produkcja artykułów spożywczych wiąże się z wysokimi standardami w zakresie higieny i podlega ścisłym wymogom. STOCKMEIER Chemia proponuje na każdym etapie produkcji spożywczej zoptymalizowane programy mycia i dezynfekcji, które gwarantują wybór odpowiednich środków chemicznych przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa i wysokiej jakości żywności, jak również oszczędności wody i energii. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom branży spożywczej, firma  zapewnia kompleksową obsługę w zakresie higieny, począwszy od ustawienia i kontroli procesów mycia i dezynfekcji, poprzez szkolenia pracownicze czy dostarczenie najnowszych rozwiązań w zakresie techniki dozowania i pomiaru, które zapewnią bezpieczeństwo użytkowania produktów. Wieloletnie badania terenowe i laboratoryjne pozwoliły stworzyć gamę kilkudziesięciu profesjonalnych produktów dostosowanych do potrzeb każdego obszaru produkcyjnego, z uwzględnieniem najnowszych technologii w tym procesów membranowych. Oferta skierowana jest do wszystkich działów przetwórstwa spożywczego, a w szczególności do branży mleczarskiej, mięsnej, drobiarskiej, napojowej, piwowarskiej, cukierniczej i owocowo-warzywnej.

  • Gastronomia

Gastronomia jako ostatnie ogniwo przetwórstwa żywności stawia producentom środków myjących i dezynfekujących bardzo wysokie wymagania. Produkty muszą być maksymalnie efektywne przy zachowaniu pełnej ochrony powierzchni nawet przy bardzo częstym użytkowaniu oraz muszą stwarzać pracownikom najwyższe standardy bezpieczeństwa. To wszystko jest zagwarantowane przy zastosowaniu produktów Stockmeier Chemia. Firma oferuje również programy higieny w obiektach użyteczności publicznej, obiektach przemysłowych, obiektach służby zdrowia, jak również dostarcza rozwiązania dla firm sprzątających i supermarketów.

Ochrona środowiska z zachowaniem najwyższych standardów mycia i dezynfekcji to jeden z głównych celów, jakim kieruje się Stockmeier Chemia w dziale badawczo-rozwojowym. W odpowiedzi stworzono markę produktów CLENOL®. Preparaty te otrzymały znak ekologiczny Ecolabel przyznawany przez Komisję Europejską, który gwarantuje stosowanie substancji ulegających w 100 % biodegradacji.

 

6. Chemia Samochodowa

 Chemia Samochodowa- Profesjonalne produkty do mycia i pielęgnacji pojazdów

Środki chemiczne od Stockmeier Chemia spełniają najwyższe standardy jakości, dlatego mogą być stosowane w warsztatach, myjniach samochodowych, salonach samochodowych oraz myjniach cystern. Asortyment uzupełniają chemikalia do uzdatniania wody, oczyszczania ścieków, zmywacze do wosków, produkty pielęgnacyjne, produkty sezonowe, a także szeroka gama akcesoriów. Wszystkie oferowane produkty to koncentraty, których jakość jest gwarantowana przez rygorystyczne monitorowanie procesu produkcji od surowca do gotowego produktu.

Firma posiada linię produktów zgodnych z VDA. Ta linia produktów przeznaczona jest dla przemysłu motoryzacyjnego, osiąga doskonałe efekty mycia zapewniając przyjazny dla środowiska proces.

 

7. NOXy® / AdBlue®

Kierunek na czyste powietrze

Stockmeier Chemia Sp. z o.o. i S.S.K jako oficjalny dystrybutor Grupy Azoty S.A. zajmują się dostawami płynu NOXy®( inaczej AdBlue). Dzięki zdobytemu doświadczeniu w realizacji dostaw bezpośrednich do klientów, Stockmeier Chemia zapewnia terminowe dostawy najwyższej jakości płynu NOXy® , spełniającego normy ISO 22241.

NOXy®, jako nowa marka Grupy Azoty S.A. jest produktem chemicznym znajdującym zastosowanie w technologiach oczyszczania spalin, poprzez redukcję tlenków azotów ( NOx) do nietoksycznego azotu oraz pary wodnej. NOXy® powinno być przechowywane w chłodnych, suchych i dobrze wentylowanych pomieszczeniach, w odpowiednim zakresie temperatur, od -11,5 oC do 30oC. Nieodpowiednie przechowywanie może skutkować zmianami jakości produktu. Dzięki wysoce rozwiniętemu systemowi logistycznemu przetwarzanie zamówień jest wyjątkowo proste i szybkie.

Płyn NOXy® dostarczany jest we wszystkich standardowych rozmiarach opakowań:

  • Cysterny samochodowe (dostawy częściowe od 2.000 litrów i całocysternowe 22.000 litrów)
  • Pojemniki DPPL o pojemności 1000 l
  • Kanistry o pojemności 5 l, 10 l i 20 l
  • Beczki 220 l
  • Butelki 1,89 l (samochody osobowe)

 

8. Obróbka chemiczna

Profesjonalne przygotowanie powierzchni - Środki czyszczące i dodatki do obróbki wstępnej i końcowej

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, specjaliści z Stockmeier Chemia stworzyli i stale rozwijają szeroką gamę produktów do czyszczenia powierzchni w przemyśle. Do mocnych stron należą środki czyszczące do cynkowania ogniowego i galwanizacji, a także do czyszczenia i obróbki powierzchni.

Wstępne czyszczenie powierzchni jest ważnym krokiem w procesie produkcji. Przyczynia się znacząco do końcowej jakości komponentu. Firma oferuje szeroką gamę produktów do usuwania olejów, smarów, tłuszczy, fosforanów, rdzy, pasywacji i rozjaśniania aluminium.

Portfolio Stockmeier Chemia obejmuje produkty do trawienia, odtłuszczania, środki czyszczące odporne na wysokie ciśnienie, dodatki, demulgatory i wiele innych.

 

Zapraszamy do Poznania na Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości CLEANING EXPO, 4-6.10.2022 r.