Spotkajmy się na III edycji targów CLEANING EXPO w Poznaniu!!! 22-23.10.2024 ->  

Organizator:

Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości Cleaning Expo – jak to się wszystko zaczęło?

Podziel się

Sprzątanie towarzyszy nam w każdej sferze życia – zarówno prywatnej, jak i zawodowej. Gdy wokół jest czysto – wtedy czujemy się zdrowsi i bezpieczniejsi. Firmy i instytucje, które dbają o porządek, są postrzegane jako bardziej profesjonalne i godne zaufania, z kolei czysta przestrzeń i maszyny w fabrykach to ich dłuższa żywotność i lepsza wydajność. Czyste otoczenie to przede wszystkim jednak bezpieczeństwo pracy, czy - jak w jednostkach służby zdrowia, zminimalizowanie zagrożenia dla pacjentów i personelu.

Utrzymanie czystości to branża z potężnym ekonomicznym potencjałem, która dynamicznie się rozwija.  Oprócz zmian wizerunku sektora porządkowego widoczne są obecnie korzyści w postaci oszczędności czasu, wydajności pracy i redukcji kosztów w prowadzeniu biznesu. Wcześniej sektor ten traktowany była jako szara strefa – niezauważalna, nie wnosząca wartości dodanej. Dopiero w postpandemicznej rzeczywistości kwestie utrzymania czystości i zapewnienia środków higieny stały się fundamentalnymi wymogami związanymi z zachowaniem bezpieczeństwa klientów i ciągłości działania praktycznie w każdej branży. Przez długi czas usługi sprzątania nie były postrzegane jako kluczowe i to m.in. one cierpiały na ewentualnych cięciach kosztów w organizacji. Dziś waga higieny nie podlega dyskusji, a nieunikniony skutek pandemii to coraz ostrzejsze standardy utrzymania czystości. Dodatkowo pandemia wymusiła na przedsiębiorcach, właścicielach i administratorach obiektów różnego przeznaczenia, wzrost zainteresowania nie tylko profesjonalnymi maszynami i urządzeniami czy chemią, ale także firmami działającymi na rynku sprzątania przemysłowego
i specjalistycznego.

Powyższe fakty plus dobre prognozy dalszego rozwoju sektora utrzymania czystości w perspektywie kilkunastu najbliższych lat, dały nam podstawę do rozpoczęcia rozmów z działającą w tej branży od ćwierć wieku firmą Cleaning Consulting i wspólnego planowania wydarzenia integrującego przedsiębiorców oraz interesariuszy przemysłu utrzymania czystości. Dzisiaj, wraz z wieloma partnerami, wspólnie tworzymy platformę spotkań branży, na którą składają się dwa mocne filary: silne merytorycznie CLEANING FORUM oraz pełne nowoczesnych rozwiązań Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości CLEANING EXPO. – zdradza Manager CLEANING EXPO, Witold Lipiński. - Polskie firmy: producenci, dystrybutorzy globalnych marek czy firmy związane z utrzymaniem czystości mają się czym chwalić (spośród prezentowanych na targach rozwiązań dwa zdobyły prestiżowe Złote Medale Grupy MTP!), posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, nowoczesny tabor, a przede wszystkim – chęci do spotkań i budowania relacji z klientami, co pozwala mieć pewność, że październikowe spotkania w Poznaniu będą niezwykle owocne. – dodaje Witold Lipiński.

Zapraszamy do Poznania w dniach 4-5 października 2022. Wejdź w czysty świat biznesu i kreuj z nami przyszłość polskiego przemysłu cleaningowego!