Spotkajmy się na II edycji targów CLEANING EXPO w Poznaniu!!! 24-25.10.2023 ->  

Organizator:

Konferencja CLEANING FORUM podczas targów Cleaning Expo 2023!

Podziel się

Równolegle z targami Cleaning Expo 2023 odbędzie się druga już edycja konferencji CLEANING FORUM, którego organizatorami są Cleaning Consulting oraz Grupa MTP. Oba wydarzenia stanowią kompendium wiedzy i dobrych praktyk dla profesjonalistów na temat rozwiązań istotnych w sektorze porządkowym.

 

CLEANING FORUM to kompilacja wykładów, paneli dyskusyjnych, warsztatów, która wraz z ekspozycją targową pozwoli nie tylko zdefiniować panujące trendy w branży, ale przede wszystkim nakreślić kierunki jej rozwoju.

Tematyka tegorocznej edycji to m.in.:

  • Profesjonalne utrzymanie czystości w szpitalu - element procesu leczenia pacjentów;
  • Sposoby utrzymania czystości w pomieszczeniach sanitarnych;
  • Najnowsze technologie utrzymania posadzek akceptowanych przez producentów, instalatorów, firmy usługowe i organizacje branżowe;
  • Utrzymanie terenów zielonych w czasach zmieniających się wymagań Klientów i zmian klimatycznych.

Przedstawiciele sektora profesjonalnych usług utrzymania czystości mają świadomość, że podstawą rozwoju biznesu jest podnoszenie wiedzy. Dlatego informujemy, że nadchodzące - najważniejsze dla sektora porządkowego wydarzenia Cleaning Expo i  Cleaning Forum 2023 organizujemy w taki sposób, aby w trakcie debat, warsztatów czy spotkań na stoiskach, każdy zainteresowany mógł znaleźć dla siebie atrakcyjną tematykę oraz odpowiednią ofertę. 

-> PROFESJONALNE UTRZYMANIE CZYSTOŚCI W SZPITALU JAKO PROCES LECZENIA PACJENTÓW - OGRANICZENIE ZAKAŻEŃ SZPITALNYCH

Pandemia COVID-19 wywróciła nasz świat do góry nogami. Zmieniła sposób, w jaki postrzegamy naszą osobistą odpowiedzialność za zdrowie i dobre samopoczucie. Przede wszystkim jednak zmieniła sposób, w jaki postrzegamy czystość. Standardy, które mieliśmy, okazały się niewystarczające.

Kwestia zdrowia publicznego nagle znalazła się w centrum uwagi. Wszyscy zobaczyli, że czystość rąk, powierzchni, powietrza to warunek zmniejszenia ryzyka zakażenia. W odpowiedzi branża profesjonalnego utrzymania czystości doświadczyła fundamentalnych zmian, które były i cały czas następują. Jednocześnie dostała wyjątkową okazję do zademonstrowania swojej wartości i wywarła duży wpływ na bezpieczeństwo w szpitalach w całym kraju.

Nikt z branży profesjonalnego utrzymania czystości nie ma wątpliwości, że praca w szpitalu jest szczególnie trudna i odpowiedzialna, bo przecież nie mówimy tylko o czystości wizualnej, która na pewno podnosi nasze samopoczucie. Mówimy o czystości na poziomie mikrobiologicznej, dezynfekcji, sterylizacji. Wszyscy powinniśmy sobie uświadomić, że od pracy, którą wykonujemy może zależeć czyjeś życie, a na pewno proces zdrowienia. Szpitale muszą być bezpiecznym miejscem.

Aby tak było, managerowie odpowiedzialni za ten sektor w szpitalach powinni zweryfikować swoje podejście do utrzymania czystości. To nie tylko niepotrzebny koszt w i tak już trudnej sytuacji finansowej szpitali. To bardzo często narzędzie do ograniczenia dużej części kosztów zakażeń szpitalnych.

Jak to wygląda dzisiaj i w którą stronę zmierzamy, porozmawiamy z profesjonalistami na konferencji Cleaning Forum 2023 w Poznaniu.

-> JAK CZYŚCIĆ ŁAZIENKI W OBIEKTACH UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ, ABY SPROSTAĆ WYMOGOM ESTETYCZNYM, SANITARNYM I KOSZTOWYM?

Sprzątanie pomieszczeń sanitarnych znalazło się na szczycie listy priorytetów utrzymania obiektów.
Użytkownicy domagają się czystych i higienicznych urządzeń i wykazują niechęć do suszarek, klamek, staromodnych i niezgodnych z przepisami dozowników do mydła i papieru.

Badania pokazują, że nieprzyjemne doświadczenia związane z toaletą powodują negatywne ich postrzeganie. Zagrożenia występujące w łazienkach, takie jak zarażenie się paciorkowcem, gronkowcem, E. coli i wirusowym zapaleniem wątroby typu I, stanowią realne zagrożenie dla zdrowia publicznego. Prawidłowe czyszczenie toalet nigdy nie było ważniejsze dla zdrowia ludzkiego i stabilności gospodarczej.

Niewłaściwie dobrana i zastosowana technologia sprawia, że poziom czystości toalet jest często niewystarczający. Wiemy już, że to, co dzieje się w toalecie, na pewno nie zostaje w toalecie. Badania pokazują, że te zanieczyszczenia ostatecznie przedostają się do całego obiektu, jeśli nie zostaną usunięte u źródła.

Dlatego jeszcze raz chcemy pokazać prawidłowy sposób czyszczenia toalet. To znaczy z jakimi  narzędziami i maszynami pracować, jak dobrać właściwy środek chemiczny i w jakiej kolejności wykonywać wszystkie czynności, zarówno w tzw. serwisie dziennym jak i podczas doczyszczania.

Zawsze nakłady finansowe na środki higieniczne (papier ręcznikowy, toaletowy i mydło) stanowiły duży element kosztów w budżecie firmy. Od czasów pandemii wartość ta jeszcze wzrosła, bo jesteśmy bardziej świadomi jak ważne jest to dla naszego zdrowia i nie godzimy się na puste dozowniki. Czy świadomy dobór dozowników, wkładów eksploatacyjnych, prawidłowa instalacja może zmniejszyć te koszty? Czy są sposoby, aby wszystkie strony były zadowolone?

Na te wszystkie pytania odpowiemy podczas konferencji Cleaning Forum 2023 w Poznaniu, 24 i 25 października 2023.

-> ZASADY EKSPLOATACJI POSADZEK Z WYKŁADZIN ELASTYCZNYCH

Posadzki z wykładzin elastycznych to rodzaj wykończenia podłóg bardzo często instalowany w obiektach użyteczności publicznej takich jak: szpitale, szkoły, urzędy, restauracje, galerie handlowe czy hale sportowe. Obecnie to nowoczesny, uniwersalny materiał, przeznaczony do wszystkich rodzajów pomieszczeń. Niezwykle szeroka gama produktów pozwala stworzyć wnętrze w każdym stylu i dla każdego przeznaczenia.

Rynek posadzek elastycznych cały czas rośnie. Powodem tego jest potrzeba podnoszenia parametrów użytkowych, na przykład antypoślizgowości, elektrostatyczności, odporności na substancje chemiczne oraz chęć zaspokojenia coraz to nowszych potrzeb użytkowych, tak jakościowych, jak i estetycznych. Producenci coraz częściej proponują materiały, które również ograniczą koszty eksploatacji.

Ta szeroka gamą produktów, jak się okazuje, znacznie utrudnia pracę osobom, które maja utrzymać posadzki w czystości. Dotychczasowe know-how dotyczące podejścia, że prawie wszystkie rodzaje wymagają drogiej konserwacji, już się zdezaktualizowało. Większość produktów przeznaczonych do obiektów komercyjnych nie wymaga konserwacji, ale zmian w technologii ich utrzymania. Bardzo często kluczowe jest przygotowanie do eksploatacji po instalacji oraz zmiana maszyn, narzędzi i środków chemicznych. Okazuje się, że większość reklamacji u producenta jest zgłaszanych właśnie z powodu błędów w tym zakresie.

Firmy zrzeszone w Związku Pracodawców Outsourcingu oraz producenci i posadzkarze -  członkowie Polskiego Stowarzyszenia Posadzkarzy, postanowili wszystkim ułatwić pracę i stworzyć zasady eksploatacji, które rynek w tym zakresie uporządkują.

Na konferencji podczas Cleaning Expo 2023 eksperci przedstawią wypracowane standardy i pokażą istotne różnice w odpowiednim zabezpieczaniu i czyszczeniu powierzchni posadzek. Zapraszamy do Poznania 24 i 25 października 2023 r.

-> UTRZYMANIE TERENÓW ZIELONYCH W CZASACH ZMIENIAJĄCYCH SIĘ WYMAGAŃ KLIENTÓW I ZMIAN KLIMATYCZNYCH.

Obecność terenów zielonych w najbliższym otoczeniu ma niewątpliwie znaczący wpływ na nasze życie, ponieważ spełnia kluczową rolę w aspektach ekologicznym, środowiskowym, estetycznym i społecznym.

Tereny zielone w miastach są elementem tzw. małej retencji. Pozwalają na spowolnienie odpływu wód opadowych, przez co odciążają system kanalizacyjny, regulują klimat miejski poprzez zwiększenie poziomu wilgotności i zmniejszenie wysokich temperatur, pochłaniając jednocześnie przy tym dwutlenek węgla i wydzielając tlen. Funkcjonują jak filtry zatrzymujące szkodliwe pyły (kurz i inne zanieczyszczenia), zwiększają jednocześnie różnorodność biologiczną. Zmiany klimatu jakich doświadczamy zmuszają właśnie z tych powodów do szybkiej weryfikacji zakresów, częstotliwości i technologii utrzymania terenów zielonych. Dodatkowo od kilku lat głośniej mówi się o wprowadzanych i planowanych ograniczeniach emisji spalin, hałasu, oraz coraz większej ochronie operatorów sprzętu ogrodowego. Duża część społeczeństwa oczekuje, że prace w strefach zamieszkałych, czy generalnie użytkowanych przez ludzi, będą wykonywane w sposób niemal niezauważalny. Równolegle to samo dotyczy terenów objętych ochroną środowiskową (parki, rezerwaty, lasy, parki narodowe). Aby sprostać tym oczekiwaniom oraz dostosować się do nowych przepisów, nieodzowna jest transformacja myślenia w kierunku eko i  wprowadzenie zmian technologicznych. Urządzenia spalinowe są stopniowo zastępowane narzędziami akumulatorowymi. Te gwarantują tzw. „zero-emisyjność” (brak spalin, znikomy hałas, niskie wibracje), a także wyższy komfort pracy operatorów, zmniejszając koszty eksploatacji od 3 do nawet 8 razy. Ceny tych urządzeń także spadają, a zdarza się, że są niższe niż w klasycznej spalinowej technologii. Rośnie grupa decyzyjnych osób, którzy chcą dostosować się do przepisów regulujących istnienie tzw. stref ciszy w terenach „stałego pobytu ludzi”, czy w centrach miast. To oczywiście powoduje, że preferuje się firmy i osoby wykonujące prace urządzeniami akumulatorowymi. Jedno jest już pewne, za parę lat, nawet najbardziej oporni, będą zmuszeni do zmian.

Podczas Cleaning Forum w Poznaniu w 24-25 października br. podejmiemy próbę odpowiedzi na wiele pytań w tym zakresie oraz pokażemy nowe możliwości, które mogą sprostać wszystkim aktualnym potrzebom.

Serdecznie zapraszamy na Targi Profesjonalnego Utrzymania Czystości CLEANING EXPO oraz konferencję CLEANING FORUM w dniach 24-25 października 2023, Międzynarodowe Targi Poznańskie - Poznań Congress Center!