Spotkajmy się na III edycji targów CLEANING EXPO w Poznaniu!!! 22-23.10.2024 ->  

Organizator:

PROFESJONALNE UTRZYMANIE CZYSTOŚCI W SZPITALU JAKO PROCES LECZENIA PACJENTÓW - OGRANICZENIE ZAKAŻEŃ SZPITALNYCH

Podziel się

"Profesjonalne utrzymanie czystości w szpitalu jako proces leczenia pacjentów - ograniczenie zakażeń szpitalnych" - to jeden z tematów drugiej już odsłony konferencji CLEANING FORUM, która towarzyszyć będzie targom Cleaning Expo 2023 w Poznaniu.

 

Pandemia COVID-19 wywróciła nasz świat do góry nogami. Zmieniła sposób, w jaki postrzegamy naszą osobistą odpowiedzialność za zdrowie i dobre samopoczucie. Przede wszystkim jednak zmieniła sposób, w jaki postrzegamy czystość. Standardy, które mieliśmy, okazały się niewystarczające.

Kwestia zdrowia publicznego nagle znalazła się w centrum uwagi. Wszyscy zobaczyli, że czystość rąk, powierzchni, powietrza to warunek zmniejszenia ryzyka zakażenia. W odpowiedzi branża profesjonalnego utrzymania czystości doświadczyła fundamentalnych zmian, które były i cały czas następują. Jednocześnie dostała wyjątkową okazję do zademonstrowania swojej wartości i wywarła duży wpływ na bezpieczeństwo w szpitalach w całym kraju.

Nikt z branży profesjonalnego utrzymania czystości nie ma wątpliwości, że praca w szpitalu jest szczególnie trudna i odpowiedzialna, bo przecież nie mówimy tylko o czystości wizualnej, która na pewno podnosi nasze samopoczucie. Mówimy o czystości na poziomie mikrobiologicznej, dezynfekcji, sterylizacji. Wszyscy powinniśmy sobie uświadomić, że od pracy, którą wykonujemy może zależeć czyjeś życie, a na pewno proces zdrowienia. Szpitale muszą być bezpiecznym miejscem.

Aby tak było, managerowie odpowiedzialni za ten sektor w szpitalach powinni zweryfikować swoje podejście do utrzymania czystości. To nie tylko niepotrzebny koszt w i tak już trudnej sytuacji finansowej szpitali. To bardzo często narzędzie do ograniczenia dużej części kosztów zakażeń szpitalnych.

Jak to wygląda dzisiaj i w którą stronę zmierzamy, porozmawiamy z profesjonalistami na konferencji Cleaning Forum 2023 w Poznaniu.